Rozgrzewka przed WIFe 2019 / Jesteśmy na mieście [PL]

Przed każdym festiwalem potrzebna jest rozgrzewka, dlatego w niedzielę 9 czerwca spotkacie na mieście komiczki i komików. Skorzystajcie z naszych bezpłatnych wydarzeń i poczujcie przedsmak Warsaw Improv Festival 2019!

12:00-16:00 Trasa tramwajowa pl. Narutowicza – Kawęczyńska

W tych godzinach będzie jeździć specjalny tramwaj Warsaw Improv Festival. Równo o 12:00 ruszamy z pl. Narutowicza i kończymy na Kawęczyńskiej. A potem znowu w drugą stronę i tak przez kilka godzin. Wypatrujcie starego wagonu z komikami w środku. Podróż umilą Wam warszawskie improwizatorki i improwizatorzy na czele z:

✩ Martą Iwaszkiewicz (12:00-14:00), która sprawi, że Wasza podróż będzie pełna blasku, niespodzianek, anegdot i wywiadów z pasażerami. Marta przyjedzie do Was prosto z Resortu Komedii, gdzie na co dzień improwizuje.

✩ Wojtkiem Fiedrczukiem (14:00-16:00), który na te dwie godziny porzuci stand-up na rzecz improwizowanej wycieczki po Warszawie. Z Wojtkiem poznacie alternatywną historię tego miasta. BARDZO alternatywną.

Wsiądź do naszego tramwaju, poznaj lepiej ekipę WIFe2019 i przejedź z jednego końca Wisły na drugi w dobrym towarzystwie. Przejazd jest bezpłatny.

16:00 Nikt Nic Nie Wie – spektakl familijny na Placu Zabaw nad Wisłą

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widzami wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.

Jak to działa?

✩ Najpierw się rozgrzewamy: Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek: Czerpiąc z inspiracji od publiczności, na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy.

Spektakl jest bezpłatny. Zaprasza Was Improwizacja dla dzeci.

19:00 The Musicals na Placu Zabaw nad Wisłą

„The Musicals przedstawiają….“ – i tu pada tytuł musicalu, podany przez publiczność. A potem zaczyna się komediowo-muzyczne show. Każdy musical grają tylko raz, improwizując wszystko: fabułę, bohaterów, piosenki i układy choreograficzne. Jak to możliwe? Dzięki magii impro i temu, że na scenie chcą się dobrze bawić.

Twórczy entuzjazm prowadzi ich poza ramy tego klasycznego formatu, w nowe rejony przecinania się muzyki i komedii.

Spektakl jest bezpłatny. Zapraszają Was The Musicals.


Te wydarzenia to wstęp do Warsaw Improv Festival 2019. Od 10 do 16 czerwca będziecie mogli oglądać najlepsze spektakle komediowe tworzone na żywo przez polskich i zagranicznych komików i komiczki. WIFe 2019 to festiwal alternatywnej komedii. Jeżeli więc lubisz nowości, szukasz na scenie czegoś, co Cię zaskoczy, przełamie klasyczną konwencję i naprawdę zaangażuje, to koniecznie sprawdź nasz line-up.

W czasie tego czerwcowego tygodnia zapraszamy na spektakle w Kinie Muranów i Resorcie Komedii, warsztaty oraz wydarzenia towarzyszące. Zarezerwuj czas w kalendarzu, aby przekonać się, czym jest improwizacja komediowa i dlaczego Polska tak bardzo zakochała się w tej rozrywce.

Rozkład jazdy tramwaju: